اخبار موسسه
'NoData' not found in DataDic
ragheb-logo
درباره مرکز
باسمه تعالی
وَ أَنْ لَیْسَ الإِنْسانِ إِلاّ ما سَعی وَ أَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُری. (قرآ ن کریم سوره النّجم: 39 و 40)
و نیست از برای انسان مگر کوشش و تلاشی که انجام داده است و قطعاً ثمره کوشش و تلاش خود را خواهد دید.
       ضرورت روز افزون نیاز به افراد کارآفرین در جامعه ما به ویژه در گام دوم انقلاب اسلامی جهت رشد اقتصادی و حل مشکل بیکاری که خود عامل بسیاری از آسیب ها و معضلات اجتماعی می باشد ایجاب می کند تمامی ارگان‌ها با همکاری هم در این زمینه قدم بردارند و هر کدام نقشی را بر عهده گیرند اعم از تبیین شرایط محیطی لازم برای پرورش و رشد استعدادهای کارآفرینی با تدوین دوره‌های آموزشی در مقاطع مختلف و ارائه تسهیلات لازم برای تقویت و تجاری سازی ایده های نیروهای خلاق جهت تشکیل بنگاه های تولیدی کوچک و بزرگ اقتصادی می باشد. 
       کارآفرینی عبارتند از خلاقیت و نوآوری، هدف‌گرایی، ریسک‌پذیری، فرصت‌گرایی و فرصت‌شناسی، آینده‌نگری و دوراندیشی، انعطاف‌پذیری، اهل کار و عمل، اعتماد به نفس و خودباوری و واقع‌بینی است علاوه بر آن کارآفرینی عامل ترغیب و تشویق سرمایه گذار، عامل تحریک و تشویق حس رقابت، عامل تغییر و نوآوری، باعث ایجاد اشتغال، بهبودکیفیت زندگی و موجب توزیع مناسب درآمد می‌شود لذا برآنیم که مغزهای متفکر و خلاق را در حوزه های اقتصادی را شناسایی و جذب کنیم.
       زمانی که کارآفرینان یک شغل جدید را شروع می‌کنند بالطبع حداقل به یک یا چند نیروی کار نیاز دارند تا کارهای خود را سامان بخشند. کارآفرینان به علت قابلیت اشتغال‌زایی که دارند، به کاهش نرخ بیکاری که از اهداف کلان اقتصادی، اجتماعی کمک می‌کنند. بنابراین، کارآفرینی می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال نیروی کار باشد و نو‌آوری که در یک فعالیت اقتصادی توسط خود فرد ایجاد می‌شود منجر به ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود
امروزه خوشبختانه روحیه کارآفرینی به شدت در میان جمعیت جوان ایران در حال گسترش است. از طرفی با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی کشور در حال حاضر، توجه به کارآفرینی بیش از پیش حائز اهمیت است. با عنایت به اعمال سیاست‌ کاهش تصدی‌گری دولت و همچنین محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی، سوق‌دهی جوانان و کار به سمت مشاغل کارآفرینی و خود‌اشتغالی ضرورت می‌یابد.
       هدف ما از تشکیل این کار گروه شناسایی و معرفی طرح‌ها و تلاش‌گران برگزیده در حوزه اشتغال و کارآفرینی، ترویج و اشاعه فرهنگ کارآفرینی به منظور ایجاد اشتغال بیشتر و فراهم ساختن زمینه مناسب برای رقابت سازنده در این عرصه می باشد
      در خاتمه امید آن می‌رود که فضا به گونه‌ای فراهم شود که کارآفرینان بتوانند رشد نمایند و این امر مستلزم همکاری نزدیک محافل علمی و مؤسسات اجرایی برای شناسایی و پرورش و توسعه استعدادهای افراد است تا بتوانیم هر چه بهتر و بیشتر از این ذخایر گرانبها به نحو احسن استفاده نماییم.
Powered by DorsaPortal