«قابل توجه دانشجویانی که درس انقلاب اسلامی اخذ نموده اند»
امتیاز : 13 بار امتیاز دهی میانگین رتبه :  5.0
توسط : admin
تاریخ : دوشنبه 17 اسفند 1394
گروه : آموزشی
تعداد بازدید : 2297 بار
چکیده :

تعریف آرمان:
آرمان شما را به رفتن و باز هم رفتن فرامیخواند، به هر منزل گاهی که می رسی افق گسترده هنوز پیش روی شماست و شما را به حرکت دعوت می کند. آن کعبه آمالی که امید به زنگی می دهد و نشاط می آفریند تا شما تمامی سرمایه ی وجودی خود را به کار بگیری و متوقف نشوی. آرمان چشم انداز بلند مدتی است که مسیر مدینه فاضله را هموار می کند و مقاصد بلند مدتی که می خواهید بدست امده و به انجام برسند در واقع آرمان مسیر را مشخص می کند تا انحرافی حاصل نشود.
هدف :
نشانه ای کاملا مشخص است که جاده ی زندگی را تعیین می کند. اهداف پیشرفت ها و نتایج عینی و محسوسی هستند که می توانند با برداشتن چندین گام مشخص بدست آیند. اهداف موضوع دارند محسوس، عینی، صریح، واضح و قابل درک اند اما آرمان ها کمتر اینگونه هستند حوزه ی هر هدف مشخص و ثابت است و در چهارچوب برنامه ها و امکانات افراد مطرح است. هدف کمیت پذیر است.
آرمان مسیر را مشخص می کند و هدف ایستگاه های بین راه را . اهداف مقاطعی از آرمان ها و آرزوها هستند که هم نقطه ی آغاز دارند و هم نقطه پایان اما آرمان فقط نقطه آغاز دارد و نقطه پایانی نیست، تا زنده هستیم به سمت آرمان ها در حرکت ایم.
مثال 1:
آرمان ما اقتصاد سالم است، برای حرکت در این مسیر اهدافی را تعیین می کنیم مانند اینکه نرخ بهره وری هر پنج سال به میزان مشخصی افزایش یابد و یا تولید ناخالص ملی هر ساله به میزان مشخصی بالا رود.
مثال 2
خدمت به مردم آرمان زندگی ماست و هدفمان این است که سالانه به تعداد مشخصی از افراد فقیر جامه کم شود و به میزان معینی رفاه اجتماعی افزایش یابد.
 

 به این خبر چه امتیازی میدهید ؟
   

 

نظرات :

ارسال نظرات
نام :
ایمیل :
متن :
ثبت انصراف