روابط عمومی :
افتتاح مرکز فنی و حرفه ایی در مؤسسه راغب اصفهانی
افتتاح مرکز فنی و حرفه ایی در مؤسسه آموزش عالی راغب اصفهانی
 
به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی راغب اصفهانی، به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهنو شهرستان اصفهان و با هدف توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی و حرفه ای و همچنین فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی، با حضور آرش اخوان طبسی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، عباس مهدیان معاون آ‌موزش, پژوهش و برنامه ریزی اداره کل، زهرا بهرامی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهنو، حجت الاسلام کلباسی رئیس مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی راغب اصفهانی، فرخی معاون آموزش مؤسسه، مهریار معاون پژوهش و فناوری اطلاعات مؤسسه یزدچی و آذربایجانی عضو هیأت علمی و هیأت مؤسسین و جمعی از اساتید و رؤسای دانشکده ها مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در محل مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی راغب اصفهانی افتتاح گردید.
در جلسه ای که در حاشیه این افتتاحیه برگزار گردید آرش اخوان مدیرکل‌آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به نام رونق تولید گفت: هدف اصلی مجموعه آموزش فنی و حرفه ای تأثیر گذاری مقوله مهارت آموزی و افزایش نرخ اشتغال در جامعه کنونی است که همانا هدف مشترک بین دو مجموعه است.
اخوان افزود:‌ سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طرحهای مختلفی را به منظور تجهیز نمودن افراد از مقطع تحصیلی زیر دیپلم تا مدارج علمی بالاتر به ابزار مهارت و ورود به بازار کسب و کار ارائه داده است که نمونه ای از این، ایجاد و تأسیس مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاههاست.
وی اظهار داشت: دانشگاه مکانی است که خلأ مهارت آموزی در آن بیشتر حس می گردد و امید است با تشریک مساعی و هم افزایی دو مجموعه، دانشگاه متولی علم آموزی و فنی و حرفه ای به عنوان مرجع مهارت آموزی، گامهای مؤثری در جهت ارتقاء شایستگی های افراد جویای کار و جامعه هدف دانشجویان برداشته و افراد ماهری را به بازار کار تحویل دهیم.
در ادامه جلسه کلباسی رئیس مؤسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی راغب اصفهانی گفت: این مؤسسه در سال 1385 با مجوز وزارت علوم و تحقیقات و فناوری فعالیت خود را در حوزه آموزش عالی آغاز نموده است.
وی بیان داشت:‌ این مؤسسه در حال حاضر با استفاده از اعضاء هیأت علمی کارآمد و توانمند در قالب 42 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در فضایی به وسعت 20 هزار متر مربع در سه دانشکده فنی و مهندسی، هنر و معماری و علوم انسانی مشغول به فعالیت می باشد.
کلباسی گفت: دغدغه اصلی مؤسسان این مجموعه ارتقاء سطح فرهنگ و دانش جامعه و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور بوده و همواره شعار اصلی دست اندرکاران این مؤسسه هر دانش آموخته یک شغل می باشد و برای دستیابی به این هدف، هم اکنون کلیه دانشجویان مؤسسه به موازات تحصیل می توانند در دوره های مهارت آموزی در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی شرکت نمایند.
در ادامه آذربایجانی عضو هیأت علمی و هیأت مؤسسین این مؤسسه گفت مأموریتها و شرح وظایف دانشگاهها که از طرف وزارت علوم و تحخقیقات تعریف می گردد نتوانسته خلأ مهارت آموزی را پر نماید.
وی افزود: امید است این مؤسسه بتواند به عنوان پایلوت، تجربه خوبی برای بیش از بیست مؤسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی موجود در استان باشد و با طرح در شورای منطقه و اتحادیه مؤسسات غیر انتفاعی، دیگر مؤسسات نیز بتوانند دنباله رو این مسیر باشند.
در ادامه مجوز راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان به امضاء رسید.
در پایان مراسم افتتاحیه، مدیر کل استان به همراه معاون آموزش از بخش آزمایشگاهی و کارگاههای عملی مؤسسه بازدید نمودند.
 
 
 
 
تاریخ:
1398/06/20
تعداد بازدید:
535
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal