افتتاح مرکز فنی و حرفه ایی در مؤسسه راغب اصفهانی
افتتاح مرکز فنی و حرفه ایی در مؤسسه آموزش عالی راغب اصفهانی
1398/06/20
 
به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی راغب اصفهانی، به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهنو شهرستان اصفهان و با هدف توانمند سازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی و در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی و حرفه ای و همچنین فراهم سازی بسترهای اشتغال مولد دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی، با حضور آرش اخوان طبسی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، عباس مهدیان معاون آ‌موزش, پژوهش و برنامه ریزی اداره کل، زهرا بهرامی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهنو، حجت الاسلام کلباسی رئیس مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی راغب اصفهانی، فرخی معاون آموزش مؤسسه، مهریار معاون پژوهش و فناوری اطلاعات مؤسسه یزدچی و آذربایجانی عضو هیأت علمی و هیأت مؤسسین و جمعی از اساتید و رؤسای دانشکده ها مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در محل مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی راغب اصفهانی افتتاح گردید.
در جلسه ای که در حاشیه این افتتاحیه برگزار گردید آرش اخوان مدیرکل‌آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به نام رونق تولید گفت: هدف اصلی مجموعه آموزش فنی و حرفه ای تأثیر گذاری مقوله مهارت آموزی و افزایش نرخ اشتغال در جامعه کنونی است که همانا هدف مشترک بین دو مجموعه است.
اخوان افزود:‌ سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طرحهای مختلفی را به منظور تجهیز نمودن افراد از مقطع تحصیلی زیر دیپلم تا مدارج علمی بالاتر به ابزار مهارت و ورود به بازار کسب و کار ارائه داده است که نمونه ای از این، ایجاد و تأسیس مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاههاست.
وی اظهار داشت: دانشگاه مکانی است که خلأ مهارت آموزی در آن بیشتر حس می گردد و امید است با تشریک مساعی و هم افزایی دو مجموعه، دانشگاه متولی علم آموزی و فنی و حرفه ای به عنوان مرجع مهارت آموزی، گامهای مؤثری در جهت ارتقاء شایستگی های افراد جویای کار و جامعه هدف دانشجویان برداشته و افراد ماهری را به بازار کار تحویل دهیم.
در ادامه جلسه کلباسی رئیس مؤسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی راغب اصفهانی گفت: این مؤسسه در سال 1385 با مجوز وزارت علوم و تحقیقات و فناوری فعالیت خود را در حوزه آموزش عالی آغاز نموده است.
وی بیان داشت:‌ این مؤسسه در حال حاضر با استفاده از اعضاء هیأت علمی کارآمد و توانمند در قالب 42 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در فضایی به وسعت 20 هزار متر مربع در سه دانشکده فنی و مهندسی، هنر و معماری و علوم انسانی مشغول به فعالیت می باشد.
کلباسی گفت: دغدغه اصلی مؤسسان این مجموعه ارتقاء سطح فرهنگ و دانش جامعه و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور بوده و همواره شعار اصلی دست اندرکاران این مؤسسه هر دانش آموخته یک شغل می باشد و برای دستیابی به این هدف، هم اکنون کلیه دانشجویان مؤسسه به موازات تحصیل می توانند در دوره های مهارت آموزی در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی شرکت نمایند.
در ادامه آذربایجانی عضو هیأت علمی و هیأت مؤسسین این مؤسسه گفت مأموریتها و شرح وظایف دانشگاهها که از طرف وزارت علوم و تحخقیقات تعریف می گردد نتوانسته خلأ مهارت آموزی را پر نماید.
وی افزود: امید است این مؤسسه بتواند به عنوان پایلوت، تجربه خوبی برای بیش از بیست مؤسسه آموزش عالی و غیر انتفاعی موجود در استان باشد و با طرح در شورای منطقه و اتحادیه مؤسسات غیر انتفاعی، دیگر مؤسسات نیز بتوانند دنباله رو این مسیر باشند.
در ادامه مجوز راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی راغب اصفهانی توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان به امضاء رسید.
در پایان مراسم افتتاحیه، مدیر کل استان به همراه معاون آموزش از بخش آزمایشگاهی و کارگاههای عملی مؤسسه بازدید نمودند.
 
 
 
 
تعداد مشاهده خبر417 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal