مراسم جشن و گرامیداشت ایام دهه کرامت
1401/03/26

 

مراسم جشن و گرامیداشت ایام دهه کرامت و خلاصه ای از سخنان ریاست موسسه

به منظور گرامیداشت دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع)و حضرت فاطمه معصومه (س) ، محفل جشنی با حضور کارکنان و اساتید مؤسسه آموزش عالی راغب اصفهانی برگزار گردید.

در این مراسم پس از تلاوت کلام الله مجید و صلوات خاصه امام رضا(ع) ریاست محترم مؤسسه با بیان جایگاه ارزشمند امام معصوم علیه السلام و بالاخص حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)؛ به ایراد نکات اخلاقی و تربیتی فرهنگ زیارت امام هشتم(ع) و مواهب معنوی و مادی آن پرداختند وآن را یکی از ویژگیهای فرهنگی کشور دانستند که در کانون توجه مشتاقان درسطح بین المللی نیز واقع شده است.

در ادامه ایشان با اشاره به ساخت فیلم موهن و نابخردانه "عنکبوت مقدس" ابراز داشتند: دشمنان همیشه در صدد ضربه زدن به مقدسات اسلام بوده و هستند. جشنواره کن یا (اسکار) که توسط مافیای فرهنگی به منظور ایجاد شبهه و مبارزه با مقدسات در جهان مشهور می باشند، مبادرت به اعطای جایزه به ساخت چنین فیلم ضعیف و سخیفی نموده که نه تنها جایگاه هنری نداشته بلکه ضد هنر و تنها با هدف مبارزه با ارزشهای مقدس اسلام و جایگاه شامخ اهل بیت (ع) بوده است.

ایشان همگان را به اهتمام داشتن به دفاع از جایگاه امام هشتم(ع) و اشاعه فرهنگ ناب رضوی در همه عرصه ها نموده و گفتند این برای ما یک تکلیف است. انتخاب مکتب اهل بیت (ع) گزینش آگاهانه ای از سوی مردم این سرزمین بوده است.

تمامی ملل جهان تلاش می کنند تا از فرهنگ خود دفاع کرده و حتی گاه بر سر یک افسانه و یا یک بازی که از کدام ملت است کار به دادگاههای بین المللی کشیده می شود. سوگمندانه تفاله های مادیگرایی و تقدس زدایی غربی و شرقی، که گویا نه معنای فرهنگ را درک کرده و نه عرق ملی دارند با بی شرمی یک چنین پایگاه عظیم فرهنگی، ملی و مذهبی را که با شئون مختلف این ملت گره خورده است را سبک مغزاته مورد هجوم پندارهای ناپاک خود قرار می دهند.

این رخدادی بی سابقه نیست. به فرموده قرآن مجید«هیچ پیامبری نیامد مگر آنکه مورد استهزاء قرار گرفت. (سوره یاسین آیه 30)

آیا حرم مطهری که نه تنها برای عموم ملت ایران بلکه برای همه مسلمانان مکانی برای آرامش، نماز، دعا و گفتگوی با خداوند است لانه عنکبوت است؟؟؟؟

آیا مکان مقدسی که خود موزه عظیم فرهنگی و محل ارتباط با فرهنگ ملی و دینی کشور است لانه عنکبوت است؟؟ ریاست موسسه در ادامه به مطالب دیگری نیز در این زمینه اشاره کردند؛

سرقت فرهنگی «دزدی تمثیل»؟

می دانید مثال لانه عنکبوت مثالی قرآنی در سوره عنکبوت برای دلسپردگان به غیر خداست:

مَثَلُ الَّذِینَ اتَّخَذُوا مِن دُونِ اللَّهِ أَوْلِیَاءَ کَمَثَلِ الْعَنکَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَیْتًا وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنکَبُوتِ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ

ﺣﺎﻝِ کسانی ﻛﻪ ﺑﻪ‌ﺟﺎی ﺧﺪﺍ، ﻛﺲ‌ﻭﻛﺎﺭی ﺑﺮﺍی ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﻲ‌ﻛﻨﻨﺪ، ﻣﺜﻞ ‌ﺣﺎﻝِ ﻋﻨﻜﺒﻮﺕ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺗﺎﺭﻫﺎﻳﺶ ﺧﺎﻧﻪ‌ﺍی ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﺳﺖ! ﺍی‌ﻛﺎﺵ ﻣﻲ‌ﺩﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺳﺴﺖ‌ﺗﺮﻳﻦِ ﺧﺎﻧﻪ‌ﻫﺎ ﺧﺎﻧﮥ ﻋﻨﻜﺒﻮﺕ ﺍﺳﺖ! ( سوره عنکبوت آیه 41)

 
 
 

فروش یوسف ع به بهای اندک

اگر بهای چیزی دانسته نشود به بهای اندک از دست می رود جایگاه حرم امام رضا ع و وزنه سنگین و با عظمت آن در این کشور و در جهان اسلام به اندازه ای است که نمی توان ارزش آن را مشخص کرد. سوگمندانه کج اندیشان و زباله های ضدفرهنگ با دست یازیدن به چنین اقداماتی، یوسف گرانبهای فرهنگ خودر ا به بهای تقدیر جشنواره ای منحط می فروشند.

ماوظیفه دینی و ملی و وجدانی خود را در این صحنه ها نباید فراموش کنیم بلکه باید جانانه از آن دفاع کنیم وگرنه در صحنه فرهنگ دچار خسارتهای عظیم و غیر قابل جبران خواهیم شد.

تعداد مشاهده خبر81 بار
تصاویر مرتبط

  • امام رضا_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal