معرفی رشته مدیریت بیمه

رشته مدیریت بیمه یکی از رشته هایی است که از طریق کنکور انسانی می توانید انتخاب کنید. معرفی رشته مدیریت بیمه شامل کاربرد های رشته مدیریت بیمه است. همچنین در معرفی رشته مدیریت بیمه باید به این نکته نیز توجه شود که چه دروسی در رشته مدیریت بیمه آموزش داده می شود. به این ترتیب داوطلبان کنکور انسانی می توانند، حس بهتری نسبت به رشته انتخابی داشته باشند و آن را با علایق خود بسنجند. به این ترتیب انتخاب رشته مناسب تری صورت می گیرد.

 
 

مزایای این رشته

این رشته ای است که بسیار متنوع است چون با سازمانها و صنایع مختلف در ارتباط است. تربیت کادر متخصص و کارشناس بیمه با هدف توسعه صنعت بیمه در ایران و جلوگیری از خروج از کشور در کنار گردآوری اطلاعات و پژوهش در زمینه های نوین بیمه ای در جهان از جمله اهدافی است که رشته کارشناسی مدیریت بیمه مد نظر دارد.

دانشجویان رشته مدیریت بیمه پس از کسب مهارتهای علمی و عملی لازم قادر به بر عهده گرفتن مناصب مدیریتهای مختلف در زمینه بیمه در داخل یا دفاتر خارج از کشور خواهند بود. از سوی دیگر دانش آموختگان این رشته در صورت دارا بودن زیر ساخت علمی مناسب، قادر به انجام تحقیقات و مطالعات مورد نیاز کشور در صنعت بیمه نیز می باشند.

 
 

بازار کار رشته مدیریت بیمه

فارغ التحصیلان دوره کاردانی قادر خواهند بود فعالیتهای زیر را در سیستم بیمه ای کشور به ویژه در سطح شعب استان ها انجام دهند.

۱- انجام امور مربوط به صدور

۲- انجام امور مربوط به تسویه خسارات

۳- انجام امور مربوط به حسابداری شعب

۴- سرپرستی و یا معاونت واحدهای تابعه صنعت بیمه

 
 
 
 
 
کد رشته مدیریت بیمه : ۵۵۸۴